среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Идентификувана удавената жена пронајдена во Велес

vardar

Последни вести

Полицијата го утврди идентитетот на удавената жена чие мртво тело попладнево беше извадено од водите на Вардар во Велешко. Станува збор за Славка Т. родена 1930 година од Велес, јави МИА.

Старицата денеска околу 14:30 часот се фрлила од Мало Мовче од центарот на Велес во водите на Вардар. Полицијата за немилиот настан била известена од очевидци, по што за кратко време го пронашла и извадила телото на неколку километри јужно од градот, низводно по Вардар во месноста викана Јулика.

Според СВР Велес, по наредба на јавен обвинител телото е предадено на фамилијата.

Најчитани вести