понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Идентификувани телата на девет жртви од рускиот авион

ruski avion

Последни вести

Заменик гувернерот на Санкт Петерсбург, Игор Албин информира дека се идентификувани телата на девет жртви од несреќата на рускиот авион во Египет.

Албин рекол дека идентификацијата на сите тела може да потрае повеќе недели.

Рускиот авион, на летот од египетското летувалиште Шарм ел-Шеик кон Санкт Петерсбург се урна на Синајскиот поуостров на 31. октомври.

Сите 224 патници и членови на екипажот починаа. Поголемиот дел од патниците биле од Санкт Петерсбург.

 

Најчитани вести