петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 6

Втора промоција на „Идиотски приказни“

ksenija

Поврзани вести

„Идиотски приказни“ од Ксенија Николова вчера ја доживеа и втората промоција во главниот град, во продавницата на Матица. Имено, „Идиотски приказни“ е колекција на повеќе нејзини напишани приказни во текот на изминативе две години. Некои од нив биле и објавени како нејзини колумни.

Набрзо се планира промоција на книгата и низ другите градови во Македонија, а пред тоа ќе се издава аудио верзија на цеде за луѓето со оштетен вид.

Аудиверзијата би требало да излезе после 14-ти месецов и ќе се продава со книгата по промотивна цена.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести