сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Идниот понеделник неработен ден за сите граѓани

makedonsko zname

Поврзани вести

Идниот понеделник е неработен ден за сите граѓани на Македонија.

Дваесет и осми јули нема да се работи поради првиот ден од празникот Рамазан Бајран кој го прославуваат верниците од муслиманска вероисповед.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести