вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Иџе викендов и официјално ќе го прими пехарот Европски шампион на ридски патеки

Игор Стефановски - Иџе, спортистот кој ја направи горда целата нација, викендов ќе патува за Тулвиц, Австрија каде и официјално ќе се закити со титулата Европски шампион на ридски патеки во Категорија 1.

idzze

Поврзани вести

На истата манифестација пехари ќе добијат сите најуспешни на ридските патеки кои се во организација на ФИА.

Иџе со своето натпреварувачко возило во својата дебитантска сезона во Европскиот шампионат убедливо ја освои титулата во својата конкуренција победувајќи на 8 од 12-те трки во својата група Н со импресивни настапи на сите трки и неколку соборени рекорди на патеките во својата група.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести