понеделник, 28 ноември 2016  |  Вести денес: 65

Игор Џамбазов повторно во болница

Познатиот македонски шоумен Игор Џамбазов повторно подлегна на срцевата болест.

igor-dzhambazov-10-29267

Поврзани вести

Познатиот македонски шоумен Игор Џамбазов повторно подлегна на срцевата болест. Како што јавува ТВ Сител тој е пренесен со итна помош во болница кај Жан Митрев.

Пред една година на Џамбазов му беа ставени стентови поради проблем со срцето.

Најчитани вести