вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Игор ја убил Наташа бидејќи му раскинала?

Игор и Наташа биле во љубовна врска од пред Нова Година кога се запознале во дискотека во која тој работел како обезбедување.

igor

Последни вести

Љубовна разделба е најверојатно причина за вчерашната трагедија во Аеродром во која скопјанецот Игор Спасовски ги застрела сестрите Наташа и Билјана и се самоуби, објави Канал 5,  според сведоштво  на блиска пријателка на Наташа.

Телевизијата објавува дека Игор и Наташа биле во љубовна врска од пред Нова Година кога се  запознале во дискотека во која тој работел како обезбедување.

Според пријателката, Спасовски бил љубоморен и Наташа пред една недела ја прекинала врската, но тој не можел да го прифати тоа и нон-стоп ја барал. Пријателката за телевизијата раскажува дека Игор никогаш претходно не бил агресивен кон Наташа, бил многу заљубен во неа бил тивок пријатен дури ни алкохол не пиел.

Според пријателката, пренесува Канал 5, Наташа не планирала да летува во Грција, туку сакала да оди во Ресен, ама му рекла на Игор така за да не ја бара.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести