сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Игор Крајчев на средба со читателите

igor

Последни вести

Во рамките на Саемот на книгата што се одржува во Велес, денеска во 18:00 часот, истакнатиот македонски писател Игор Крајчев ќе има средба со читателите.

Ова ќе биде убава можност, читателите и вљубениците во пишаниот збор, со авторска посвета  да го добијат романот „Воини и херои“ и воедно да се запознаат и продискутираат со авторот.

Најчитани вести