четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Играл на апарати, па бил ограбен

noz

Поврзани вести

Дваесет и тригодишниот Р.Ѓ. од Скопје синоќа во полициската станица Ѓорче Петров пријавил дека додека играл на апаратите во казиното „Сенатор“ од страна на неколку лица му било извршено разбојништво.

Со закана со нож бил физички нападнат, а му биле одземени паричник во кој имало 700 денари и документи. Се преземаат мерки за откривање на сторителите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести