среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Игуаин откри зошто ја прифати понудата на Наполи

iguain odbra

Поврзани вести

Најскапата аквизиција во клупската историја на италијанскиот калчолигаш Наполи, аргентиснкиот интернационалец Гонзало Игуаин откри зошто ја прифатил понудата на контроверзниот сопственик на „азурите”, Аурелио де Лаурентис за преселба на „Сан Паоло”.

„Кога еден таков човек, каков што е Аурелио де Лаурентис, ќе потроши толку многу пари за да реализира еден таков трансфер, тогаш мораш да бидеш благодарен. Вечно ќе му бидам благодарен и на Реал (М), на тие седум години кои ги поминав на “Сантијаго Бернабеу”. Научив многу од Ван Нистелрој, Роналдо и од Раул, но сватив дека е време на промена на клупската средина, за нова авантура.Го одбрав Наполи поради градот. Дали добив понуда од Јувентус? Бев желба на многу клубови, а меѓу нив и на Јувентус, но јас се одлучив за Наполи кој гради победнички тим”, изјави брзоногиот напаѓач.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести