петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Игуаин со раширени раце го чека Маскерано

Спортскиот директор на Наполи преговара за можниот трансфер на Маскерано.

iguain i makesrano

Поврзани вести

Најголемата ѕвезда во дресот на италијанскиот калчолигаш Наполи, Гонзало Игуаин, откри дека спортскиот директор на „азурите”, Бигон, преговара со раководните лица на каталонскиот гигант Барселона, околу можниот трансфер на неговиот сонародник, Хавиер Маскерано.

„Добро знаеме дека многу е тешко да се ангажира квалитетно засилување за време на зимскиот преоден рок. Исто така знам дека нашиот спортски директор Бигон ќе даде се од себе. Се надевам дека ќе купиме уште некој квалитетн фудбалер. Точно дека сме на победничката патека, но со евентуалното засилување ние можеме да бидеме уште подобри. Нашите фанови ќе бидат пресреќни ако клубот ги осигура и услугите на Хавиер Маскерано. Хавиер е вистински борец, а Бенитез одлично го познава. Двајцата имаа одлична соработка кога беа дел од Ливерпул”, изјави Игуаин.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести