петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Икарди најголема желба на газдата на Монако

Сопственикот на вицешампионот на Франција, тимот на Монако, милијардерот од Русија, Димитри Риболовлев ќе се обиде за време на летниот преоден рок да ги осигура услугите на аргентинскиот интернационалец од редовите на италијанскиот калчо гигант Интер, Мауро Икарди.

IKARDI GAZDA MONAKO

Последни вести

Сопственикот на вицешампионот на Франција, тимот на Монако, милијардерот од Русија, Димитри Риболовлев ќе се обиде за време на летниот преоден рок да ги осигура услугите на аргентинскиот интернационалец од редовите на италијанскиот калчо гигант Интер, Мауро Икарди.

Неофицијално, Риболовлев е подготвен да одвои околу 15 милиони евра за младиот напаѓач кој постојано повторува дека е среќен на „Џузепе Меаца”, но таквото негово расположение сигурно ќе биде променето ако новиот сопсвеник на „нероазурите”, Ерик Тохир, го реализира амбициозниот план за време на летниот преоден рок.

Познатиот бизнисмен од Индонезија потврди дека ќе биде активен за време на летниот преоден рок и дека сака да ангажира напаѓач од светска класа кој ќе има статус на стандарден првотимец.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести