петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Илчо Наумовски преговара со ФК Вардар

ilco naumovski

Поврзани вести

Познатиот спортски весник во нашата земја, “Македонски Спорт”, денеска ја пласираше информацијата дека поранешниот репрезентативец на Македонија, Илчо Наумовски, ќе биде најновата зимска аквизиција на актуелниот шампион, ФК Вардар.
Истиот весник откри дека преговорите помеѓу агентот на Наумовски и раководните лица на ФК Вардар се во завршна фаза и дека во следните неколку дена, искусниот напаѓач ќе биде претставен како најнова аквизиција.
Наумоски во моментов е слободен играч, а во претходните шест месеци настапуваше за Интер Баку. Поголемиот дел од својата кариера Наумоски го помина во австрискиот Матерсбург.
Репрезентативниот дрес го има носено на 45 натпревари, а има постигнато 9 погодоци.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести