среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Илегалци патувале кон Валандово, ќе одговара и возачот

ilegalci-ilegalni-imigranti-betaa-1347871835-209240

Последни вести

Синоќа на регионалниот пат Дојран-Валандово кај м.в. „Дојранска Раскрсница“ од страна на полициски службеници запрено е патничко возило „опел омега“.

Истото било управувано од Х.Р.(34) од с.Слупчане, кумановско, во кое биле пронајдени четворица сириски државјани, кои нелегално престојувале во Република Македонија.

Возачот и странските државјани се приведени за понатамошна постапка.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Најчитани вести