среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Илегалец од Сенегал нападнат кај Лојане

Сенегалецот бил нападнат од непознати лица додека се движел кон македонско-српската граница во близина на кумановско Лојане

srpska-policija

Поврзани вести

Државјанин на Сенегал, кој илегално престојувал во земјава, синоќа бил нападнат од непознати лица по што побарал помош од вработените во бензинската пумпа на автопатот Куманово – Граничен премин Табановце, информира денеска полицијата.

Според полициските информации, Сенегалецо синоќа околу 22 часот, заедно со уште неколку други странски државјани, се движел од Лојане кон граничниот премин Табановце кога биле нападнати од непознати лица.

На повредениот, велат од полицијата, му е укажана лекарска помош и се работи на целосно расчистување на случајот и пронаоѓање на сторителите.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести