среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Илегалец завтикан во ќебе пронајден на Богородица

granicenpreminpremagrcija

Последни вести

Вчера во 06 часот на Полициската станица на граничниот премин Богородица, за влез во Р.Македонија во возило од марката “Шаран“ со швајцарска регистарски таблици, управувано од турскиот државјанин И.М.(34), а сопатници биле турските државјани A.Ф.(49) и A.И.(43) било пронајдено лице кое пробало илегално да влезе во државата.

При извршениот преглед на возилото, било пронајден Ј.И.(27) од Турција, кој бил сокриен во возилото, односно позади предните седиштазавиткан во ќебе.

По изврешниот разговор, на пријавените им е определена мерка притвор од осум дена.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести