Македонија,Крими хроника

Илегалец завтикан во ќебе пронајден на Богородица

Илегалец завтикан во ќебе пронајден на Богородица

Вчера во 06 часот на Полициската станица на граничниот премин Богородица, за влез во Р.Македонија во возило од марката “Шаран“ со швајцарска регистарски таблици, управувано од турскиот државјанин И.М.(34), а сопатници биле турските државјани A.Ф.(49) и A.И.(43) било пронајдено лице кое пробало илегално да влезе во државата.

При извршениот преглед на возилото, било пронајден Ј.И.(27) од Турција, кој бил сокриен во возилото, односно позади предните седиштазавиткан во ќебе.

По изврешниот разговор, на пријавените им е определена мерка притвор од осум дена.