петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Видео: Илиевски и Цибона славеа на гости кај Олимпија

илиевски

Поврзани вести

Со огромен пресврт во второто полувреме, тимот на Цибона славеше на тешкото гостување во Љубљана против Олимпија.

Иако на полувремето водеа со 50:35, а пред крајот на мечот и со 72:60, сепак гостите направија фантастична серија од 17:2 и победија со конечни 74:77.

Најзаслужни за овој триумф беа Сиришевиќ и Лалиќ кои постигнаа по 16 поени, додека нашиот Владо Илиевски, кој исто така настапува во хрватскиот тим, реализираше 8 поени, 4 скока и 3 асистенции.

14 коло АБА лига:

Цедевита – Крка 100:75
Партизан – Шолнок 62:55
Игокеа – Задар 71:56
Олимпија – Цибона 74:77

Најчитани вести