понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Илиевски ќе биде одлично засилување за Цибона

Поранешниот репрезентативец на Македонија, Владо Илиевски го одигра првиот натпревар за својот нов клуб Цибона.

илиевски

Поврзани вести

Илиевски имаше солидно деби постигнувајќи 8 поени и 3 скока, учинок со кој нашиот кошаркар помогна доволно за Цибона да слави на гостувањето кај Крка со 70:80. На паркетот мина 19 минути.

Најпрецизен во победничкиот тим беше Лалиќ со 14 поени.

Крка која е предводена од селекторот на Македонија, Александар Џикиќ го запиша и вториот пораз во АБА лигата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести