понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Илиевски на печалба во Хрватска

Поранешниот репрезентативец на Македонија, Владо Илиевски потпиша договор со екипата на Цибона.

илиевски

Поврзани вести

Илиевски веќе тренира со своите нови соиграчи, а своето деби се очекува да го има в недела, на дуелот против Крка.

Триесет и четиригодишниот бек во својата кариера промени многу клубови, како Монтепаски Сиена, Барселона Регал, Анадолу Ефес, а најголема трага секако му остави периодот минат во Олимпија Љубљана.

Илиевски минатата сезона настапуваше за чешки Нимбурк.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести