среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Илина Арсова го информираше Спасески за проектот „7 врвови на 7 континенти“

Ilina Arsova 2

Поврзани вести

Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Марјан Спасески организираше прием за Илина Арсова, првата жена од Македонија освојувач на Монт Еверест.
Арсова го информираше директорот Спасески за остварените средби во Канада и за извршените промотивни презентации и средби со иселениците-Македонци.
Воедно Арсова го информираше директорот Спасески за наредниот потфат кој планира да го реализира од нејзината страна а тоа е комплетирање на проектот „7 Врвови на 7 континенти”. До сега Арсова ги има искачено највиските три врвови – Аконкагва  (Јужна Америка), Килиманџаро (Африка) и Монт Еверест (Азија).
Арсова во јуни планира да го искачи Елбрус – 5650 метри надморска височина (Кавказ Русија) а исто така во август Чоју, 8.110 метри надморска височина.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести