недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

„Илинден – Тирана“, прво друштво кое стана дел од „The Albanian Crowd“

10325705_251200815085279_1888445811266347267_n

Поврзани вести

Македонското друштво„ Илинден – Тирана“ и огранокот во Голо Брдо е првото друштво од малцинствата кое стана дел од „The Albanian Crowd“, платформа на сите организации која обезбедува информации за секторот на граѓанските, малцинските организации и општествените претпријатија во Албанија.

Заедничката цел е унапредување и соработка помеѓу организациите на граѓанското општество

Овој проект се спроведува преку „Партнери Албанија“ и Центарот за менаџирање со конфликти помогнато од Амбасадата на САД во Тирана. Платформата ќе објавува информации за секторот на граѓанското општество, проекти, и други активности на организациите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести