понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Илинден утре без струја, во вторник Карпош

An electric light bulb shines 31 May 200

Последни вести

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека утре без електрично напојување ќе останат жителите од општина Илинден, а додека пак во вторник, корисниците од Бутел, Карпош, Ѓорче Петров и друг.

Ова се општините каде овие два дена нема да има струја:

На ден 06.09.2014 ( сабота ) без електрична енергија ќе останат:
– во периодот од 06.30 до 07.30 часот, корисниците од насела Бела Земја во Илинден, дел од корисниците од селата Кадино и Марино, како и објектот на фирмата Хавеп во село Кадино. ( општина Илинден )

На ден 09.09.2014 година ( вторник ) без електрична енергија ќе останат:
– во периодот од 06.30 до 07.30 часот корисниците од индустриската зона Визбегово. ( општина Бутел )
– во периодот од 08.30 до 12.00 часот, корисниците од улиците бр.1, 2, 3, 4 и 5 во село Грчец. ( општина Сарај )
– во периодот од 08.30 до 14.30 часот, корисниците од улиците: Хо Ши Мин, Краишка и Натанаил Кучевишки. ( општина Бутел )
– во периодот од 09.00 до 12.00 часот, корисниците од насела Бела Земја во Илинден, дел од корисниците од селата Кадино и Марино, како и објектот на фирмата Хавеп во село Кадино. ( општина Илинден
– во периодот од 09.00 до 15.00 часот, корисниците од ул. 1 во село Мирковци. ( општина Чучер Сандево )

– во периодот од 09.30 до 15.30 часот, дел од корисниците од ул. Моцартова. ( општина Ѓорче Петров )
– во периодот од 10.00 до 15.00 часот, корисниците од бул. Митрополит Теодосиј Гологанов бр.196. ( општина Карпош )

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести