среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 42

Илиоски: Нема да дозволиме волјата на граѓаните да биде изиграна

ilioskii

Поврзани вести

Три дена седиме пред ДИК и нема да заминеме. Над 450.000 граѓани гласаа на овие избори за да не дозволат некој на зелена маса да им ја земе победата, изјави пред ДИК кандидатот за пратеник од ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Илисоки.

– ВМРО, 125 години ио повеќе се бореше за интересите на оваа држава и тоа ќе го прави и натаму. Нема да потклекнеме на никакви притисоци, Чесно, две ипол години издржавме секакви притисоци, бевме толернантни. Се што е законски ќе поддржиме , меѓутоа нема да дозволиме да се изигра волјата на граѓаните, волјата која ја искажаа слободно на фер и демократски избори, со што потврдија дека желбата на тие граѓани е ВМРО-ДПМНЕ да го предводи народот и оваа наша Македонија во подобар живот, рече Илиоски.

 

Најчитани вести