петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 55

Илјадници кичевци од ГДОМ наспроти стотина членови на СДСМ порачаа избори на 5 јуни

sporedbs-768x384

Поврзани вести

Илјадници кичевчани застанаа со поддршка зад ГДОМ ги и наполнија улиците на градот испраќајќи порака дека за Македонија се работи барајќи избори на 5 јуни за ставање крај на кризата.

Истовремено протест во Кичево одржуваат и неколку стотици граѓани на СДСМ, кои бараат одложување на изборите. Бевме сведоци како изминативе неколку дена таквите поддршувачи на СДСМ, под водство на Сорос насилно уништуваа културни споменици во Скопје и ја напаѓаа и навредуваа полицијата.

Протест на СДСМ во Кичево

Протест на СДСМ во Кичево

Граѓаните на Кичево јасно гледаат што значи деструктивното сценарио на СДСМ и каде водат насилните протести, а бројноста на граѓаните на протестот и граѓанскиот собир од другата страна, дава јасна слика дека не може да се манипулира со граѓаните на Македонија.

Народен собир на ГДОМ во Кичево

Народен собир на ГДОМ во Кичево

Најчитани вести