вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Имате поплака за Агецијата за храна и ветеринарство јавете се на 0800 3 22 22

agencija za hrana i veterinarstvo

Поврзани вести

Агенцијата за храна и ветеринарство го стави во функција бесплатниот телефонски број 0800 3 22 22 наменет за потрошувачите на кој 24 часа, може да се пријават неправилности од областа на безбедноста на храната, здравствената заштита и благосостојбата на животните.

На оваа телефонска линија потрошувачите имаат можност да дадат и предлози за унапредување на работата на Агенцијата.

Граѓаните имаат право да ја искористат можноста и да останат анонимни, а доколку остават податоци (име и презиме, адреса и телефонски број за контакт)  ќе добијат и писмено известување.

Јавувањата на потрошувачите ќе бидат снимени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести