понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Имињата на загинатите во хеликоптерската несреќа, ќе се знаат по соопштувањето на семејствата

image (1)

Последни вести

МВР ja потврди хеликоптерската несреќа синоќа во Струмица и дека се работи за полициски хеликоптер како и тоа дека во несреќата има жртви.

Имињата за загинатите ќе бидат соопштени откако ќе бидат известени нивните нивните семејства.

Според синоќешните информации, хеликоптерот најверојтано прво удрил во неосветлена антена. Неколку миниту се вртел во воздухот неосветлен и создавал бучава пред да се сруши.

Инаку, ова не е прва несреќа со хеликоптерите МИ17, во 2008 година ваков хеликоптер се урна на Блаце и загинаа 11 припадници на АРМ.

За повеќе детали од истрагата, МВР закажа прес конференција во 11 часот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести