понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Имобиле продаден на Борусија Д. за 19.5 милиони евра

IMOBILE PRODADEN NA BORUSIJA

Поврзани вести

Раководните лица на германскиот бундеслугаш Борусија од Дортмунд најпосле успеаа во намерата да ги осигураат услугите на репрезентативецот на италија и стандарден првотимец во дресот на италијанскиот калчолигаш Торино, Чиро Имобиле.

Германските медиуми потврдија дека пред неколку часа е постигнат договор околу продажбата односно купувањето на 23-годишниот напаѓач кој е во ко-сопственост на лутите градски ривали, Торино и Јувентус.

Двата клуба ќе заработат по 9.75 мил. евра од продажбата на Имобиле кој е ангажиран како наследник на полскиот интернационалец, Роберт Левандовски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести