сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Инцидент во прифатниот центар за странци во Визбегово

Инцидент во прифатниот центар за странци во Визбегово

Инцидент во прифатниот центар за странци во Визбегово

Поврзани вести

Во Прифатниот центар за странци, во павиљонот каде се сместени мигрантите синоќа во 20:30 часот е регистрирано нарушување на јавниот ред.

Како што информира Министерството за внатрешни работи, група од осум лица странски државјани се затвориле во една од собите, поставиле на вратата ормари и кревети за да не може да се влезе и почнале да извикуваат слогани и се заканувале дека ќе ја запалат собата.

Преземени се веднаш мерки, известена е БППЗ, упатени се патрола од АЛФА-тим, патрола од ПС „Бутел“ и единицата ЕЈРМИ. По еден час состојбата е нормализирана и се работи на расчистување на настанот.

Најчитани вести