вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 6

Инцидент на Клиниката за радиологија поради презакажан „мој термин“

klinika-564x272

Поврзани вести

Инцидент се случил вчера околу 15 часот во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ поради презакажан „мој термин“.

Четириесет и шестгодишниот И.И. вчера го навредувал персоналот, физички нападнал болничар, а го искршил и стаклото од вратата на ходникот на Клиниката за радиологија, по што интервенирало обезбедувањето.

Причина за ваквото однесување, соопшти денеска МВР, било поради презакажан рок за „мој термин“.

Од страна на полициски службеници сторителот бил приведен во Полициската станица во Кисела Вода. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Најчитани вести