петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 0

Инцидент околу Белата куќа, полицијата го застрела напаѓачот

Состојбата на опсада околу Белата куќа е прекината, откако полицијата го застрела и го притвори напаѓачот кој претходно пукаше во нејзина близина.

Белата куќа затворена поради сомнителен пакет

Белата куќа затворена поради сомнителен пакет

Последни вести

Во инцидентот никој од припадниците на персоналот или обезбедувањето не е повреден.

Претседателот Барак Обама кој не се наоѓал во Белата куќа. информиран е за инцидентот.

Белата куќа вчера беше блокирана откако полицијата пријави дека дошло до пукотници во нејзина близина, а се појавија и извештаи дека напаѓачот мавтал со оружје во правец на агентите на тајната служба.

Си-ен-ен наведува дека осомничениот му пришол на пунктот на тајната служба, каде извлекол оружје. Агентите пукале во него и тој е притворен.

Најчитани вести