среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Инцидент со два ферибота во грчкото пристаниште Рафина

Rafina

Поврзани вести

Над две илјади туристи биле во паника, откако се судрија два ферибота на грчкото пристаниште Рафина, соопштува весникот „Вима“.

Двата ферибота се судриле поради силниот ветар, кој го скинал бродското јаже на еден од фериботите. Инцидентот се случи на 70 метри од пристаништето.

Фериботите пловеле кон грчките острови Андрос, Тинос и Миконос.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести