четврток, 17 август 2017  |  Вести денес: 0

Инцидент во дискотеката во студентскиот „Стив Наумов“, едно лице во болница

Триесет и пет годишниот Ј.З. од Скопје утринава околу 4 часот со повреди бил донесен во градската болница “Св.Наум Охридски“.

дискотека

Поврзани вести

-Околу 03.30 часот пред дискотеката во студентскиот дом “Стив Наумов“ истиот бил физички нападнат од страна на обезбедувањето на дискотеката. Дежурен лекар констатирал тешки повреди и истот ќе биде задржан за понатамошно лекување, информираат од полицијата.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести