сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Инцидент во салата “Градски Парк”, еден повреден

Синоќа во салата "Градски Парк" се случил инцидент во кој четириесетина членови на навивачката група "Фемили Аеродром" со палки ги нападнале навивачите на Работнички.

navivacki-plen-500

Поврзани вести

Според “Спортмедиа”, членовите на “Фемили” упаднале во моментот кога навивачите на Работнички ја подготвувале кореографијата за дербито со МЗТ Скопје кое се игра вечерва, при што успеале да одземат и еден транспарент, а со кој подоцна се пофалиле на Фејсбук.

Овие информации се уште не се потврдени од страна на МВР, а порталот „Спортмедиа“ пишува дека имало и еден повреден.

Дербито помеѓу Работнички и МЗТ Скопје се игра вечерва со почеток во 18:30 часот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести