недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Инцидент во скопскиот забавен парк, девојче заврши во болница!

luna_thumb_medium500_267

Последни вести

Среде бел ден, во скопскиот забавен парк било физички нападнато малолетно девојче на 15 години, објави 24 Вести.

Родителите тврдат дека инцидентот е предизвикан од возрасна жена која барала од девојчето да отстапи место на еден од реквизитите во забавниот парк.

Девојката со повреди завршила во една од скопските болници, а случајот бил пријавен во полиција.

Најчитани вести