четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Индија: 10 мртви, 35 повредени кога автобус падна од мост

Тешка несреќа во Индија, десетина загинаа при пад на автобус.

busmostnesreka

Поврзани вести

Најмалку десет лица загинаа, а 35 се здoбиле со повреди кога туристички автобус падна од мост на автопат во западната индиска држава Гујарат.

За да биде трагедијата уште поголема, во моментот на несреќата, од камион кој поминувал на мостот, се откачила приколка и паднала врз превртениот автобус. Приколката оштетила неколку автомобиле кои биле паркирани крај патот за да им помогнат на настраданите.

Несреќата се случила доцна синоќа, кога возачот изгубил контрола над автобусот на остра кривина меѓу градовите Пун и Сатар.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести