понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

ФОТО: Индискиот премиер со јога вежби за Гинис

ФОТО: Индискиот прмиер со јога вежби за Гинис

ФОТО: Индискиот прмиер со јога вежби за Гинис

Поврзани вести

Премиерот на Индија, Нарендра Моди учествуваше во соборувањето на рекордот за јога вежби заедно со уште околу 35 илјади лица во главниот град Делхи.

Вежбањето е по повод првиот Меѓународен ден на јогата, а се очекува настанот да биде внесен во Гинисовата книга на рекорди.

 

Најчитани вести