среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Индија:Прва смртна казна за групни силувања

Судијата изрече казна во судот во Мумбаи откако осуди тројца за два одвоени напади минатата година во тој град, вклучувајќи и напад на фоторепортерка.

indija

Поврзани вести

Индискиот суд нареди тројца мажи да бидат обесени, откако се осудени за две групни силувања.

Како што јавува АФП, станува збор за смртна казна изречена за повеќе сексуални напади од кога индискиот закон е заострен минатата година.

Судијата изрече казна во судот во Мумбаи откако осуди тројца за два одвоени напади минатата година во тој град, вклучувајќи и напад на фоторепортерка.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести