четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Индијана поведе со 1:0 против Мајами

Chris Bosh, Roy Hibbert

Поврзани вести

Тимот на Индијана поведе со 1:0 во победи во финалето од Источната конференција , откако на домашен терен славеше над бранителот на титулата Мајами со 107:96. Пејсерси уште во првата четвртина постигнаа 30 поени и го најавија своето беспрекорно издание, кое продолжи и во преостанатиот дел од овој меч.

Најпрецизни во победничкиот состав беа Пол Џорџ со 24 поени, Хиберт и Вест постигнаа по 19 поени, додека кај Мајами Двејн Вејд постигна 27 поени, Леброн Џејмс беше стрелец на 25, но затоа целосно потфрли Крис Бош, кој ја заврши оваа средба со девет поени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести