петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Инџиково без вода

Vodovod-620x360

Последни вести

Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информира дека поради дефект без вода ќе остане дел од населбата Инџиково.

Станува збор за улицата 2 број 115 каде се појавил дефект на водоводната мрежа. Корисниците од овој дел на Скопје, се без вода од 12:10 часот, па се до санирање на дефектот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести