вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Инфо денови за користење на ИПАРД средствата во Струмица

ipard

Последни вести

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство денеска во Домот на културата во Струмица организира Инфо денови за информирање на земјоделците за можностите за користење на средствата од ИПАРД Програмата.

Вработени во Министерството во два термини ќе ги информираат заинтересираните претставници на мали и микро претпријатија и земјоделците за можностите за користење на овие средства.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести