недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 1

Инфомакс: Падна првата жртва поради притисоците на СЈО

според првичните оценки на негови блиски луѓе и пријатели, по пукањето во комбето извршил самоубиство како последица на трауми и малтретирања од постапка која ја води СЈО – Специјалното јавно обвинителство за него, под кодно име ФИНЗИ, со што и официјално тој е првата жртва на тортурата на СЈО.

Инфомакс: Падна првата жртва поради притисоците на СЈО

Инфомакс: Падна првата жртва поради притисоците на СЈО

Последни вести

Денеска многумина можеа да ја видат информацијата дека лице од Скопје кое досега не било познато по никакви испади, насилства и слично, пукало во комбе во близина на цветниот пазар во Скопје, пишуваИнфомакс.

Како што пишува Инфомакс, според првичните оценки на негови блиски луѓе и пријатели, по пукањето во комбето извршил самоубиство како последица на трауми и малтретирања од постапка која ја води СЈО – Специјалното јавно обвинителство за него, под кодно име ФИНЗИ, со што и официјално тој е првата жртва на тортурата на СЈО.

Целиот текст прочитајте го на Инфомакс

Најчитани вести