петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Иниеста испрати јасна порака до Лионел Меси

injesta poraka do mesi

Последни вести

Одличниот играч за врска од редовите на Барселона, Андрес Иниеста испрати јасна порака до тимскиот колега, Лионел Меси, дека ќе направи катастрофална грешка доколку си замине од “Ноу Камп” за време на летниот преоден рок.

“Барселона никогаш нема да има на располагање толку добар фудбалер каков што е Лионел Меси. Сепак и Меси никогаш нема да најде таков клуб каков што е Барселона. Јас се надевам дека мојот тимски соиграч својата богата фудбалска кариера ќе ја заврши на “Ноу Камп”, изјави репрезентативецот на Шпанија.

Англиските медиуми се убедени дека на стартот од летниот преоден рок, раководните лица на најбогатиот клуб на Островот, Манчестер Сити ќе испратат официјална понуда за Лионел Меси вредна околу 250 милиони евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести