понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Иниеста на “принуден” одмор

iniesta

Поврзани вести

Како да не му беше доволно што го загуби своето прво “Ел Класико” како тренер, Луис Енрике го загуби и Андрес Иниеста на две седмици.

Тестовите кои биле спроведени по натпреварот покажале оштетување на мускулот на потколеницата.

Реал Мадрид ја совлада Барселона со 3:1 и се доближи на само еден бод до “каталонците”, а свое деби за Барса имаше и Уругваецот Луис Суарез.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести