сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Ињеста најави триумф на Барса и тоа на Сантијаго Бернабеу

injesta triumf

Поврзани вести

Иако има уште две недели до стартот на можеби најважниот натпревар во шпанската Примера дивизион, дуелот помеѓу директните ривали во борбата за шампионската титула, Реал (М) и Барселона, стандардниот првотимец во дресот на каталонскиот гигант, Андрес Ињеста, ја подгреа атмосферата со изјавата дека неговиот тим може да слави и на „Сантијаго Бернабеу“.

„Нормално дека можеме да победиме и во Мадрид. И во минатото Барселона славела на „Сантијаго Бернабеу“. Сепак, прво треба да одиграме уште два натпревара во Примера дивизион. Барселона ќе остане во игра за шампионската титула до последното првенствено коло само доколку забележиме позитивен резултат во Мадрид. Ние имаме големи очекувања кога е во прашање Купот на Шпанија, Лигата на шампиони и Примера дивизион. Сите фудбалери се желни за успех, сакаме да славиме во сите натпреварувања“, изјави репрезентативецот на Шпанија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести