четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Инспектор уапсен поради расипан компјутер

Инспекторот беше уапсен на неговото работно место во Државниот пазарен инспекторат.

inspektor-650x396

Поврзани вести

Еден инспектор е уапсен од Државниот пазарен инспекторат, од МВР информираат дека инспекторот е уапсен поради злоупотреба на службена должност.

Според информациите на МВР, инспекторот имал пријател на кого му се расипал компјутерот и откако не успеал да си ги врати парите од продавницата или да земе нов компјутер, се обидел преку инспекторот да го издејствува истото.

Инспекторот беше уапсен на неговото работно место во Државниот пазарен инспекторат.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести