среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Инстант лоз Подарок подари убава добивка: 60 илјади денари во Теарце

Podarok dobitnik

Поврзани вести

Адем Мемедали го одбра својот Подарок и доби 60 илјади денари. Тој е редовен играч на Инстант Лотарија на Државна Лотарија на Македонија, но знае да се забавува и со Бинго БУм. Својот добитен инстант лоз Подарок го купил од продажното место Бартон во Тетово.

Инстант лотаријата Подарок има цел да ви ги развесели празниците, па дури и да ви го претвори во празник некој сосема обичен ден. Со лозот Подарок може да се реши дилемата за подарок за роденден, именден или било каков друг повод.

Цената на лозот Подарок е 50 денари, а во игра ве очекуваат бројни парични премии од 50 до 60.000 денари. За повеќе забава вклучени се и помали добивки, кои го прават секој трет лоз е добитен, но и ги зголемуваат шансите за повеќе забава. Трите идентични суми во лозот се вашата лозинка за добивка во оваа игра на среќа.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести