понеделник, 21 август 2017  |  Вести денес: 63

Институт за трансфузиона медицина: Има доволно количини крв од сите крвни групи

Институтот за трансфузиона медицина на Република Македонија соопшти дека располага со доволни количини крв од сите крвни групи.

крв

Поврзани вести

Од Институтот апелираат до сите граѓани да се обратат кај нив доколку имаат каква било потреба од крв и крвни компоненти и да не се шират дезинформации во врска со недостиг на крв од која било крвна група.

Најчитани вести