сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Институтот за патологија добива Лабораторија за молекуларна патологија

istock_000014368289small

Поврзани вести

На Институтот за патологија при Медицинскиот факултет во Скопје денеска ќе биде промовирана нова современа лабораторија за молекуларна патологија и експериментална генска терапија.

На промоцијата ќе присуствува министерот за образование и наука, Спиро Ристовски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести