четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 13

Зголемен интензитетот на сообраќајот на патиштата

Зголемен интензитетот на сообраќајот на патиштата

Зголемен интензитетот на сообраќајот на патиштата

Поврзани вести

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен, соопшти АМСМ.

На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива по суви коловози.

Најчитани вести