недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Интензивирање на воведувањето ХАЦЦП во угостителските објекти во Македонија

ahvsite

Последни вести

Работилница на тема „Интензивирање на воведувањето ХАЦЦП во угостителските објекти во Република Македонија”, денеска ќе се одржи во Куманово.

Работилницата, 15. по ред, ја организира Агенцијата за храна и ветеринарство согласно Акцискиот план за поинтензивно воведување ХАЦЦП во угостителските објекти. Во текот на дискусијата ќе бидат претставени основите на ХАЦЦП контролниот систем за безбедност на храната.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести